O NAS  |   ZESPÓŁ REDAKCYJNY  |  KONTAKTY

O nas

"Podróżować znaczy żyć"
(H.Ch. Andersen)

     Magazyn turystyczny OBIEŻYŚWIAT powstał z pasji podróżowania, mojej i moich najbliższych, oraz dzięki wsparciu zaprzyjaźnionych dziennikarzy-podróżników, globtroterów i pracow- ników branży turystycznej. Czasopismo, wcześniej w wydaniu multimedialnym, obecnie w wydaniu papierowym i jego wirtualna wersja - wortal turystyczny www.obiezyswiat.com - skierowane są do wszystkich osób kochających podróże.
     Większość z nas, na co dzień zapracowanych i zagonionych, korzysta z usług biur podróży. Głównie z myślą o szerokiej rzeszy podróżników przedstawiamy opis atrakcji turystycznych i najbardziej popularnych kierunków podróżowania połączony z konkretną ofertą wyjazdów. Chcemy jednak nie tylko informować, ale również inspirować także tych, którzy podróżują na własną rękę, stąd nie brakuje u nas reportaży z najbardziej odległych i mało odwiedzanych regionów świata.

OBIEŻYŚWIAT na CD-ROM
     We wcześniejszym, multimedialnym wcieleniu naszego magazynu odbyliśmy kilkadziesiąt niezwykłych podróży przez siedem kontynentów. Oczami polskich podróżników, uzbrojonych w aparaty fotograficzne i kamery, a przede wszystkim - w ciekawość, wrażliwość i zmysł obserwacji, oglądaliśmy wciąż wprawiający nas w osłupienie świat. Prawie 6 500 starannie posegregowanych i opisanych zdjęć, 155 minut filmów, ponad 15 godzin radiowych opowieści podróżników i muzyki etnicznej oraz 400 ekranów tekstu zawierają 4 płyty CD-ROM multimedialnej wersji magazynu OBIEŻYŚWIAT. Niewiarygodne, a jednak prawdziwe! Płyty te powstały w latach 2002-2004 na skutek sukcesywnego gromadzenia i opracowania przez Wydawnictwo KOLUMB relacji polskich podróżników z wypraw na 7 kontynentów. Są tam reportaże m.in. z rejsów dookoła świata kpt Krzysztofa Baranowskiego na "Lady B" oraz kpt Ludomira Mączki jachtem "Marią", czy 6 wypraw wokół globu Andrzeja Sochackiego. Trasy podróży biegną przez kilkadziesiąt państw - od najbardziej odległej Nowej Zelandii i dalej m.in. przez wyspy Pacyfiku, Australię, Indonezję, Malezję, Laos, Tajlandię, Sri Lankę, Indie, Nepal, Tybet i Chiny, syberyjskie połacie Rosji, Oman, Jemen, Turcję, Syrię, Egipt, Togo, RPA, kraje europejskie (Norwegia, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Słowacja, Hiszpania i Portugalia), USA, Boliwię, Peru aż po Antarktydę. Wystarczy tego na 60 godzin oglądania, słuchania i czytania. Jest to prawdziwa uczta duchowa dla każdego, kto kocha podróże i niezastąpiona pomoc dydaktyczna w nauce geografii. Zobacz więcej.

OBIEŻYŚWIAT na papierze
     Od 2 kwietnia 2006 roku magazyn turystyczny OBIEŻYŚWIAT wydawany jest w wersji papierowej jako kwartalnik: ISSN 1641-4861, format A-4 (210x296 mm), objętość 48 stron, papier Novapress 90 g., druk offsetowy (pełny kolor) w drukarni ZAPOLEX w Toruniu pracującej w technologii cyfrowej CTP.
     Nakład: 15 000 egz. (nakład gwarantowany przez wydawcę lub większy). Dystrybucja: największy polski kolporter prasy - RUCH S.A. i zaopatrywane przez niego sieci sprzedaży prasy (m.in. EMPIK) oraz KOLPORTER S.A. Czas dystrybucji - 80-90 dni. Zwroty niesprzedanych egzemplarzy kolportowane przez wydawcę na międzynarodowych i regionalnych targach turystyki w Polsce w myśl zasady: każdy egzemplarz trafia do czytelnika. Cena detaliczna magazynu OBIEŻYSWIAT - 3,95 PLN/egz. - czyni go najtańszym czasopismem turystycznym na polskim rynku prasowym.
     Magazyn zawiera reportaże z podróży, informacje o kierunkach, celach i atrakcjach turystycznych oraz ofertę skierowaną do szerokiej grupy czytelników-klientów branży turystycznej w Polsce. Działy tematyczne czasopisma: "Kraje", "Turystyczne regiony, miasta i gminy", "Podróże marzeń", "Świat do góry nogami" (stałe korespondencje z antypodów) "Kuchnie świata", "Nad chmurami' (informacje o liniach lotniczych), "Wyprawy po zdrowie" (sanatoria, spa i wellness), "Świat w pigułce" (targi turystyki), "Gdzie spać" i "Gdzie jeść" (hotele i restauracje) i wiele innych.
Do współpracy zapraszamy narodowe organizacje turystyczne, wydziały promocji krajów, regionów, miast i gmin, zrzeszenia i związki turystyczne, tour operatorów, biura podróży, hotele i restauracje, sanatoria, przewoźników, organizatorów targów, związanych z podróżowaniem producentów odzieży, sprzętu, żywności i leków, firmy kredytowe i ubezpieczeniowe oraz inne.
Zobacz aktualne i archiwalne wydania wersji papierowej magazynu.

OBIEŻYŚWIAT w internecie
    Strona www.obiezyswiat.com towarzyszy multimedialnej wersji magazynu od 2003 (wcześniej, bo od 1999 roku jako www.obiezyswiat.com), a od października 2006 rozbudowujemy ją w stronę wortalu turystycznego, który jest wirtualną częścią magazynu w wersji papierowej. Oprócz bieżących informacji oraz opisu atrakcji turystycznych krajów, zapraszamy do zapoznania się z częścią reportażową i fotograficzną oraz do Księgarni Obieżyświatów.
     "Świat jest książką, której stronę tylko przeczytali ci, co nie ruszyli się z domu" (Św. Augustyn). A zatem w drogę!

BOGUSŁAW MATUSZKIEWICZ
redaktor naczelny
kolumb@obiezyswiat.com

O NAS  |  ZESPÓŁ REDAKCYJNY  |  KONTAKTY

Zespół redakcyjny i współpracownicy:

IRENA MATUSZKIEWICZ (Słupsk) - szefowa wydawnictwa KOLUMB wydającego magazyn "Obieżyświat", z wykształcenia ekonomistka, z zamiłowania podróżniczka, nigdy nie rozstaje się z mapą. Lubi podróżować na wszelkie możliwe sposoby, ale preferuje długie, rodzinne wyprawy samochodem po Europie bez dokładnego ich planowania i niekoniecznie utartymi szlakami, jak choćby miesięcznie podróże dookoła Skandynawii czy dookoła Wielkiej Brytanii. Kemping nad norweskimi fiordami przedkłada nad hotel pięciogwiazdkowy. Z mężem Bogusławem i synem Jakubem współtwórczyni wydawnictwa i czasopisma we wszystkich jego wersjach. Całkowicie identyfikuje się ze słowami duńskiego baśniopisarza i podróżnika Hansa Christiana Andersena: "Podróżować znaczy żyć".

MONIKA WITKOWSKA (Warszawa) - dziennikarka ("Gazeta Wyborcza", "Rzeczpospolita", "National Geographic - Traveler", "Podróże", "Voyage", "Poznaj Świat", "Wiadomości Turystyczne" i wiele innych), pilot wycieczek; nałogowa mega-podróżniczka, która odwiedziła grubo ponad 100 krajów świata (jak twierdzi, dawno przestała już liczyć), a większość swojego czasu spędza w podróży. Podkreśla, że nie o zaliczanie jej chodzi, lecz o rzeczywiste poznanie danego miejsca, kontakt z "lokalesami", zobaczenie tego, czego w przewodnikach często się nie opisuje. Ulubiony sposób podróżowania - autostopem, z plecakiem i dającym niezależność namiotem. Pasję podróżowania łączy z żeglowaniem po morzach i oceanach (trawersy po Pacyfiku i Atlantyku, opłynięcie Hornu), nurkowaniem, wędrówkami górskimi połączonymi ze wspinaczką (m.in. weszła na Elbrus, Aconcagua, Matterhorn), a także z innymi sposobami spędzania czasu w sposób jak najbardziej aktywny (narty, snowboard, windsurfing, canyoning, sporty powietrzne etc.). Wychodzi z założenia, że życie ma się tylko jedno, warto je więc ciekawie wykorzystać.

BOGUSŁAW MATUSZKIEWICZ (Słupsk) - dziennikarz, z wykształcenia filolog polski o specjalizacji dziennikarstwo radiowe, redaktor naczelny magazynu turystycznego "Obieżyświat" i wortalu turystycznego www.obiezyświat.com, wieloletni korespondent Polskiego Radia i Telewizji, autor filmów oraz wydawnictw multimedialnych o tematyce turystycznej i podróżniczej (m.in. "Słowacja - 100 miejsc i atrakcji turystycznych", "Samochodem przez Skandynawię" i "Nowa Zelandia - daleka i bliska"), współautor (z Bogusławem Nowakiem) i wydawca pierwszego polskiego przewodnika turystycznego po najbardziej odległym od Polski kraju - Nowej Zelandii, główny pomysłodawca, współtwórca i wydawca multimedialnej, internetowej oraz papierowej wersji magazynu "Obieżyświat".

GRZEGORZ MICUŁA (Warszawa) - dziennikarz, fotograf, podróżnik, autor wielu przewodników, współtwórca wersji papierowej magazynu "Obieżyświat", konsultant redakcji, który służy swoim wieloletnim doświadczeniem dziennikarza prasowego. Ukończył geologię i dziennikarkę na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował m.in. w magazynach turystycznych "Poznaj Świat" i "Podróże", współpracował z magazynami: IMT "Światowid", "Ziemia", "Poznaj Swój Kraj", "Wiadomości Turystyczne", "Biznes i Turystyka", "Świat i Podróże", "Kaleidoscope" i Polską Kronika Filmową, oraz dziennikami: m.in. "Życie Warszawy", "Rzeczpospolita", "Gazeta Wyborcza", "Gromada-RP" i "Express Wieczorny". Posiada licencję pilota wycieczek turystycznych oraz uprawnienia przewodnickie na teren Gór Świętokrzyskich. W swoich podróżach odwiedził ponad 60 krajów. Jest autorem lub współautorem przewodników: "Wilno" (2006) - wydawnictwo RM,"Cypr" (2006) oraz "Majorka, Minorka, Ibiza" (2004) - Przewodniki Wiedzy i Życia, "Najciekawsze zabytki Polski" (2001 i 2004) - SiT, "Z Karolem Wojtyłą wędrowanie po Polsce" (2002) - PAI, "Wilno" (1991) - wyd. KRAJ i innych.

JAKUB MATUSZKIEWICZ (Słupsk) - redaktor graficzny, fotoedytor, operator programów multimedialnych, główny współtwórca wszystkich wersji magazynu "Obieżyświat" i innych publikacji Wydawnictwa KOLUMB (książkowych, filmowych i multimedialnych), z wykształcenia geograf o specjalności turystyka, z zamiłowania podróżnik i fotograf (m.in. współautor albumu fotograficznego "Syberia" wydanego w październiku 2006 w cyklu "Podróże marzeń"), znawca Słowacji, organizator i uczestnik wypraw nad Bajkał i na Kamczatkę, a od stycznia 2006 roku właściciel Biura Podróży Super Urlop specjalizującego się w turystyce uzdrowiskowej (m. in. wyjazdy do leczniczych wód termalnych na Słowacji), współzałożyciel i organizator działających od 1999 roku Klubów Obieżyświatów przy Polskim Radiu w Koszalinie i Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku.

BOGUSŁAW NOWAK (Nowa Zelandia) - dziennikarz, stały zagraniczny korespondent, właściciel biura podróży Green Lite Travel w Auckland, pilot wycieczek i podróżnik. Ukończył Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, pracował m.in. w Krajowej Agencji Wydawniczej i krakowskim Ośrodku TVP, a od 1992 r. mieszka w Auckland, znawca Australii i Nowej Zelandii oraz wielu wyspiarskich krajów na południowym Pacyfiku. Uważa, że nie jest emigrantem, a w czasach globalnej wioski pojęcie "emigracja" straciło swoje dawne znaczenie. Przynajmniej raz w roku odwiedza Polskę, bo - jak twierdzi - Ojczyznę ma tylko jedną, a na stare lata chce do niej powrócić i zamieszkać w góralskim domu w Tatrach.

ŁUKASZ WALL (Wrocław) - podróżnik i pilot turystyczny, nauczyciel akademicki, doktor chemii, pracę naukową łączy ze swoimi pasjami: poznawaniem nowych miejsc, ludzi, odkrywaniem odległych kultur, fascynacją górami i fotografią. Zbierając materiały do swojej pracy doktorskiej w Chinach odwiedził odległe zakątki Państwa Środka, dotarł do Tybetu, a tam - do stóp Mt Everestu. Od kilku lat organizuje wyprawy do egzotycznych, czasami trudno dostępnych miejsc na świecie. Z grupami podróżników odwiedził wielokrotnie Chiny i Tybet oraz m. in. Nepal, Indonezję, Peru, Boliwię, Kambodżę, Laos, Birmę, Tajlandię, Wietnam, Borneo, Ekwador, Chile (również Wyspę Wielkanocną), Wyspy Galapagos i wiele innych. Współtwórca wersji multimedialnej i papierowej magazynu "Obieżyświat". Autor strony podróżniczej: www.wyprawy.info.pl

O NAS  |  ZESPÓŁ REDAKCYJNY  |  KONTAKTY

Wydawca:

SUPER URLOP

ul. Norwida 61, 76-200 Słupsk, POLAND


tel./fax +48 59 843 00 68
mobile +48 501 382 944

e-mail: kolumb@obiezyswiat.com

internet:
www.obiezyswiat.com
www.superurlop.pl

Kontakty:

Adres redakcji:

OBIEŻYŚWIAT.com

Magazyn Turystyczny
OBIEŻYŚWIAT

ul. Norwida 61, 76-200 Słupsk, POLAND
tel./fax +48 59 842 49 53
mobile +48 501 382 944
e-mail: kolumb@obiezyswiat.com
internet: www.obiezyswiat.com

Dział Reklamy i Marketingu:
Irena Matuszkiewicz
tel./fax +48 59 842 49 53
tel. +48 695 382 944

Studio Multimediów i DTP:
Jakub Matuszkiewicz
tel. +48 501 382 944

    zamknij okno